7 listopada 2014

zapraszamy

do „Polnego Konika” na wystawę Katarzyny Kwiatkowskiej

pt. „Historie nieopowiedziane”

Sztuką interesuję się praktycznie od dzieciństwa. Przez pewien okres uprawiałam malarstwo oraz zajmowałam się zawodowo grafiką komputerową. 5 lat temu odkryłam wreszcie swoje medium, którym okazała się być fotografia. W 2010 roku wzięłam udział w XX Krajowym Salonie Fotografii Artystycznej w Żarach, gdzie moje fotografie zostały zauważone i nominowane do nagrody w konkursie ogólnopolskim. Prace zostały pokazane w pokonkursowej wystawie oraz opublikowane w albumie XX Krajowego Salonu Fotografii Artystycznej. Od 2014 roku jestem członkiem Fotoklubu „Galeria” MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Od zawsze byłam zafascynowana architekturą, której elementy często pojawiają się na moich fotografiach. W trakcie licznych podróży odkryłam, że najbardziej urzekającą częścią budowli nierzadko bywają drzwi. Są one niewątpliwie jej najistotniejszym elementem, powszechnym i niemalże niezauważalnym, a jednak skrywającym pewną tajemnicę. Tajemnicę tych, którzy dany budynek zamieszkują i użytkują, bądź też zamieszkiwali lub użytkowali. Są wizytówką budowli oraz pewnego rodzaju granicą. Przekraczając ją, wkracza się w odmienne warunki życia, w inny stan świadomości. Drzwi prowadzą do innych ludzi, do innej atmosfery, do rzeczywistości nieopowiedzianych historii. Historie te mogą okazać się równie, a może nawet bardziej fascynujące, niż ich romantycznie odrapana stara farba.
Prace na wystawie „Historie Nieopowiedziane” zostały wykonane w trakcie podróży po Cyprze oraz Wielkiej Brytanii. Część z nich pokazuje także drzwi odnalezione podczas spacerów po rodzinnym Ostrowcu Świętokrzyskim.

Katarzyna Kwiatkowska