Krzysztof Onikijuk – człowiek Puszczy z krwi i kości. Rodowity Podlasianin pełen dumy ze swego pochodzenia. Laureat wielu konkursów i autor licznych wystaw. Od najmłodszych lat związany całym sercem z jedyną, pierwotną puszczą środkowej Europy. To właśnie Puszcza Białowieska jest dla niego źródłem inspiracji i ostoją spokoju w pędzącym dzisiaj świecie. Nie marzy o egzotycznych wojażach, bo ma tutaj wszystko czego potrzebuje. Puszcza za tą lojalność, hojnie mu darzy. Drzemie w nim dziecięca fascynacja, za każdym razem kiedy wędruje po leśnych bezdrożach, odkrywając puszczę na nowo każdego dnia. Zdaje się chłonąć otoczenie każdym zmysłem, czytając z niej sygnały jak z otwartej księgi. Nie ma dla niego tematów błahych. Podziwia Puszczę jako całość. Od najmniejszego grzybka, na powalonym pniu, do największego lądowego ssaka Europy – żubra. To właśnie ten ostatni stał się głównym tematem jego fotograficznej pasji.

Krzysztof Onikijuk – artysta fotografik, przyrodnik, ornitolog. Miejscem urodzenia i zamieszkania związany z Puszczą Białowieską, którą od wielu lat z pasją fotografuje. Na swoich fotografiach pokazuje dzikość Puszczy, zaskakując bogactwem pomysłów i kompozycji obrazu. Specjalizuje się w fotografii zwierząt, spędzając przy tym mnóstwo czasu na skrytych obserwacjach i poznawaniu leśnych gatunków; jego faworytami przed obiektywem są żubry, sóweczki i jarząbki. Autor wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, współautor wielu publikacji albumowych. Wykracza też poza tematykę przyrodniczą, biorąc udział w wielu fotograficznych inicjatywach i wydarzeniach regionu Podlasia.

phoca_thumb_l_WizjeNatury2014-Krzysztof_Onikijuk-034

phoca_thumb_l_WizjeNatury2014-Krzysztof_Onikijuk-0029