oraz autor

SKALA SZAROŚCI – Katarzyna Kwiatkowska

30 października 2015 r. o godz. 19.00 w Galerii Fotografii MCK, Al. 3 Maja 6.

Co mnie inspiruje? Życie… Ludzie… Wszystko co mnie otacza… Odpowiedź może jest banalna, ale prawdziwa. Fotografuję pod wpływem impulsu. Kiedy tylko zauważę coś, co wprawiło moje serce w stan łopotania, naciskam spust migawki. Moje fotografie są manifestem moich wewnętrznych emocji, których nie potrafię przekazać inaczej niż za pomocą czarno-białego kadru. Wystawa „Skala szarości” jest dokumentacją mojej drogi emocjonalnej jaką przeszłam od momentu pierwszego spotkania z fotografią do dnia dzisiejszego. Jest to zapis zarazem osobisty i uniwersalny. Jestem tylko człowiekiem i jak inni przeżywam samotność i smutek, poszukuję radości, szczęścia i spełnienia.
Jedna z fotografii z cyklu „Samotność’ była nominowana do nagrody głównej na XX Krajowym Salonie Fotografii Artystycznej w Żarach w 2010 roku. Praca ta została wyłoniona do grona niewielu spośród kilku tysięcy fotografii nadesłanych przez setki uczestników konkursu.
Jestem absolwentką Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Fotografią jest moją miłością od 5 lat. Od 2014 roku jestem członkiem Fotoklubu Galeria MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim. W poszukiwaniu środków wyrazu artystycznego zaczynałam od malarstwa, które także było ekspresyjnym wylewem emocji, które tylko czekały, żeby wydostać się na zewnątrz. Oprócz fotografii uwielbiam europejskie kino niezależne i literaturę dokumentalną. Profesjonalnie często poświęcam czas na fotografowanie szczęścia ostrowieckich (i nie tylko) maluszków i całych rodzin.
Katarzyna Kwiatkowska