Zapraszamy do zwiedzania od 21.07.2020r.

Obowiązują rygory sanitarne. 

Pod nazwą „Krajobraz Niepokorny” kryje się projekt fotografów, którzy za cel postawili sobie pokazanie krajobrazu ziemi świętokrzyskiej z perspektywy mieszkańców różnych części regionu. Piękno regionu w fotografii uchwycili: Urszula Antoniak, Katarzyna Gritzmann, Tomasz Bator, Krystian Dróżdż, Paweł Jagiełło, Mirosław Lubarski, Tomasz Nasiadek, Michał Piorun, Przemysław Sękowski i Grzegorz Sideł.
Autorzy tak zapraszają na wystawę:
Kielecki krajobraz był wielokrotnie w przeszłości dokumentowany i pokazywany poprzez różne działania artystyczne i dokumentacyjne. Stąd wywodzą się osoby mające stałe miejsce w historii polskiej fotografii krajobrazowej. Z szacunkiem i dumą patrzymy na twórczość naszych mistrzów, sami wielokrotnie czerpiąc inspirację z ich dokonań. Jesteśmy nieformalną i spontaniczną grupą osób tworzącą ten projekt, niepokornie wołającą, że pejzaż ziemi świętokrzyskiej dalej jest wart uwieczniania i pokazywania. Uważamy, że ziemia świętokrzyska nadal zachwyca swoją malowniczością i różnorodnością formy. Trochę na przekór sobie i światu pokazujemy, że warto wyjechać tuż poza miasto by ponownie odkryć niezwykłą malowniczość rzek, pagórków, lasów czy zwykłych pól ziemi świętokrzyskiej. Autorami prac są osoby mieszkające i tworzące w różnych miastach naszego regionu, co ma na celu ukazanie piękna ziemi świętokrzyskiej w jak najszerszym spojrzeniu zarówno do co fotografowanych miejsc jak i formy ich prezentacji.
Przyświeca nam cel, by świętokrzyski pejzaż był pokazany jak najszerszemu gronu odbiorców, by był ciekawy i interesujący w odbiorze, a przede wszystkim zachęcający widza do odwiedzenia urokliwych miejsc ziemi świętokrzyskiej.